DW-25-13-T-S-688
Samtec Inc. DW-25-13-T-S-688
Part Number
DW-25-13-T-S-688
Description
CONN HDR 25POS 0.1 STACK T/H TIN
Data sheet
DW-25-13-T-S-688.pdf
Delivery Services
DW-25-13-T-S-688
Comments
    DW-25-13-T-S-688 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions25
    Length - Overall Pin1.230" (31.242mm)
    Length - Stack Height0.688" (17.475mm)
    Length - Post (Mating)0.432" (10.973mm)