DW-25-14-G-S-1280
Samtec Inc. DW-25-14-G-S-1280
Part Number
DW-25-14-G-S-1280
Description
CONN HDR 25POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-25-14-G-S-1280.pdf
Delivery Services
DW-25-14-G-S-1280
Comments
    DW-25-14-G-S-1280 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions25
    Length - Overall Pin1.430" (36.322mm)
    Length - Stack Height1.280" (32.512mm)
    Length - Post (Mating)0.040" (1.016mm)