DW-25-15-F-S-275
Samtec Inc. DW-25-15-F-S-275
Part Number
DW-25-15-F-S-275
Description
CONN HDR 25POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-25-15-F-S-275.pdf
Delivery Services
DW-25-15-F-S-275
Comments
    DW-25-15-F-S-275 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions25
    Length - Overall Pin0.630" (16.002mm)
    Length - Stack Height0.275" (6.985mm)
    Length - Post (Mating)0.245" (6.223mm)