DW-25-15-F-S-320
Samtec Inc. DW-25-15-F-S-320
Part Number
DW-25-15-F-S-320
Description
CONN HDR 25POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-25-15-F-S-320.pdf
Delivery Services
DW-25-15-F-S-320
Comments
    DW-25-15-F-S-320 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions25
    Length - Overall Pin0.630" (16.002mm)
    Length - Stack Height0.320" (8.128mm)
    Length - Post (Mating)0.200" (5.080mm)