DW-25-15-F-S-330
Samtec Inc. DW-25-15-F-S-330
Part Number
DW-25-15-F-S-330
Description
CONN HDR 25POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-25-15-F-S-330.pdf
Delivery Services
DW-25-15-F-S-330
Comments
    DW-25-15-F-S-330 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions25
    Length - Overall Pin0.630" (16.002mm)
    Length - Stack Height0.330" (8.382mm)
    Length - Post (Mating)0.190" (4.826mm)