DW-25-20-F-Q-450
Samtec Inc. DW-25-20-F-Q-450
Part Number
DW-25-20-F-Q-450
Description
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-25-20-F-Q-450.pdf
Delivery Services
DW-25-20-F-Q-450
Comments
    DW-25-20-F-Q-450 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows3
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin1.130" (28.702mm)
    Length - Stack Height0.450" (11.430mm)
    Length - Post (Mating)0.570" (14.478mm)