DW-25-20-F-S-795
Samtec Inc. DW-25-20-F-S-795
Part Number
DW-25-20-F-S-795
Description
CONN HDR 25POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-25-20-F-S-795.pdf
Delivery Services
DW-25-20-F-S-795
Comments
    DW-25-20-F-S-795 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions25
    Length - Overall Pin1.130" (28.702mm)
    Length - Stack Height0.795" (20.193mm)
    Length - Post (Mating)0.225" (5.715mm)