DW-25-20-F-S-805
Samtec Inc. DW-25-20-F-S-805
Part Number
DW-25-20-F-S-805
Description
CONN HDR 25POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-25-20-F-S-805.pdf
Delivery Services
DW-25-20-F-S-805
Comments
    DW-25-20-F-S-805 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions25
    Length - Overall Pin1.130" (28.702mm)
    Length - Stack Height0.805" (20.447mm)
    Length - Post (Mating)0.215" (5.461mm)