DW-26-09-F-D-390
Samtec Inc. DW-26-09-F-D-390
Part Number
DW-26-09-F-D-390
Description
CONN HDR 52POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-26-09-F-D-390.pdf
Delivery Services
DW-26-09-F-D-390
Comments
    DW-26-09-F-D-390 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions52
    Length - Overall Pin0.730" (18.542mm)
    Length - Stack Height0.390" (9.906mm)
    Length - Post (Mating)0.230" (5.842mm)