DW-26-11-F-D-620.pdf
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Part Status | Active |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Termination | Solder |
| Length - Tail | 0.110" (2.794mm) |
| Number of Positions | 52 |
| Length - Overall Pin | 0.930" (23.622mm) |
| Length - Stack Height | 0.620" (15.748mm) |
| Length - Post (Mating) | 0.200" (5.080mm) |