DW-26-11-F-S-600
Samtec Inc. DW-26-11-F-S-600
Part Number
DW-26-11-F-S-600
Description
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-26-11-F-S-600.pdf
Delivery Services
DW-26-11-F-S-600
Comments
    DW-26-11-F-S-600 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions26
    Length - Overall Pin0.930" (23.622mm)
    Length - Stack Height0.600" (15.240mm)
    Length - Post (Mating)0.220" (5.588mm)