DW-26-11-F-S-605
Samtec Inc. DW-26-11-F-S-605
Part Number
DW-26-11-F-S-605
Description
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-26-11-F-S-605.pdf
Delivery Services
DW-26-11-F-S-605
Comments
    DW-26-11-F-S-605 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions26
    Length - Overall Pin0.930" (23.622mm)
    Length - Stack Height0.605" (15.367mm)
    Length - Post (Mating)0.215" (5.461mm)