DW-26-13-F-S-970
Samtec Inc. DW-26-13-F-S-970
Part Number
DW-26-13-F-S-970
Description
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-26-13-F-S-970.pdf
Delivery Services
DW-26-13-F-S-970
Comments
    DW-26-13-F-S-970 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions26
    Length - Overall Pin1.230" (31.242mm)
    Length - Stack Height0.970" (24.638mm)
    Length - Post (Mating)0.150" (3.810mm)