DW-26-13-G-S-220
Samtec Inc. DW-26-13-G-S-220
Part Number
DW-26-13-G-S-220
Description
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-26-13-G-S-220.pdf
Delivery Services
DW-26-13-G-S-220
Comments
    DW-26-13-G-S-220 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions26
    Length - Overall Pin1.230" (31.242mm)
    Length - Stack Height0.220" (5.588mm)
    Length - Post (Mating)0.900" (22.860mm)