DW-26-13-T-D-925
Samtec Inc. DW-26-13-T-D-925
Part Number
DW-26-13-T-D-925
Description
CONN HDR 52POS 0.1 STACK T/H TIN
Data sheet
DW-26-13-T-D-925.pdf
Delivery Services
DW-26-13-T-D-925
Comments
    DW-26-13-T-D-925 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions52
    Length - Overall Pin1.230" (31.242mm)
    Length - Stack Height0.925" (23.495mm)
    Length - Post (Mating)0.195" (4.953mm)