DW-26-17-S-D-200
Samtec Inc. DW-26-17-S-D-200
Part Number
DW-26-17-S-D-200
Description
CONN HDR 52POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-26-17-S-D-200.pdf
Delivery Services
DW-26-17-S-D-200
Comments
    DW-26-17-S-D-200 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions52
    Length - Overall Pin0.480" (12.192mm)
    Length - Stack Height0.200" (5.080mm)
    Length - Post (Mating)0.170" (4.318mm)