DW-26-17-S-Q-200
Samtec Inc. DW-26-17-S-Q-200
Part Number
DW-26-17-S-Q-200
Description
CONN HDR 52POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-26-17-S-Q-200.pdf
Delivery Services
DW-26-17-S-Q-200
Comments
    DW-26-17-S-Q-200 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows3
    Number of Positions52
    Length - Overall Pin0.480" (12.192mm)
    Length - Stack Height0.200" (5.080mm)
    Length - Post (Mating)0.170" (4.318mm)