DW-27-13-F-S-925
Samtec Inc. DW-27-13-F-S-925
Part Number
DW-27-13-F-S-925
Description
CONN HDR 27POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-27-13-F-S-925.pdf
Delivery Services
DW-27-13-F-S-925
Comments
    DW-27-13-F-S-925 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions27
    Length - Overall Pin1.230" (31.242mm)
    Length - Stack Height0.925" (23.495mm)
    Length - Post (Mating)0.195" (4.953mm)