DW-27-20-F-S-830
Samtec Inc. DW-27-20-F-S-830
Part Number
DW-27-20-F-S-830
Description
CONN HDR 27POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
DW-27-20-F-S-830.pdf
Delivery Services
DW-27-20-F-S-830
Comments
    DW-27-20-F-S-830 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.794mm)
    Number of Positions27
    Length - Overall Pin1.130" (28.702mm)
    Length - Stack Height0.830" (21.082mm)
    Length - Post (Mating)0.190" (4.826mm)