HW-24-11-F-D-705-SM.pdf
| Series | Flex Stack, HW |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Part Status | Active |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Termination | Solder |
| Length - Tail | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 48 |
| Length - Overall Pin | 0.865" (21.971mm) |
| Length - Stack Height | 0.705" (17.907mm) |
| Length - Post (Mating) | 0.160" (4.064mm) |