HW-24-11-F-S-645-SM
Samtec Inc. HW-24-11-F-S-645-SM
Part Number
HW-24-11-F-S-645-SM
Description
CONN HDR 24POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-24-11-F-S-645-SM.pdf
Delivery Services
HW-24-11-F-S-645-SM
Comments
    HW-24-11-F-S-645-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions24
    Length - Overall Pin0.865" (21.971mm)
    Length - Stack Height0.645" (16.383mm)
    Length - Post (Mating)0.220" (5.588mm)