HW-24-12-G-S-475-SM
Samtec Inc. HW-24-12-G-S-475-SM
Part Number
HW-24-12-G-S-475-SM
Description
CONN HDR 24POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-24-12-G-S-475-SM.pdf
Delivery Services
HW-24-12-G-S-475-SM
Comments
    HW-24-12-G-S-475-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions24
    Length - Overall Pin0.965" (24.511mm)
    Length - Stack Height0.475" (12.065mm)
    Length - Post (Mating)0.490" (12.446mm)