HW-24-12-L-D-551-SM-A.pdf
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Part Status | Active |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Positions | 48 |
| Length - Overall Pin | 0.965" (24.511mm) |
| Length - Stack Height | 0.551" (13.995mm) |
| Length - Post (Mating) | 0.414" (10.516mm) |