HW-24-12-L-D-770-130
Samtec Inc. HW-24-12-L-D-770-130
Part Number
HW-24-12-L-D-770-130
Description
CONN HDR 48POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
HW-24-12-L-D-770-130.pdf
Delivery Services
HW-24-12-L-D-770-130
Comments
    HW-24-12-L-D-770-130 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.130" (3.302mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions48
    Length - Overall Pin1.030" (26.162mm)
    Length - Stack Height0.770" (19.558mm)
    Length - Post (Mating)0.130" (3.302mm)