HW-25-08-F-S-280-SM
Samtec Inc. HW-25-08-F-S-280-SM
Part Number
HW-25-08-F-S-280-SM
Description
CONN HDR 25POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-25-08-F-S-280-SM.pdf
Delivery Services
HW-25-08-F-S-280-SM
Comments
    HW-25-08-F-S-280-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows1
    Number of Positions25
    Length - Overall Pin0.465" (11.811mm)
    Length - Stack Height0.280" (7.112mm)
    Length - Post (Mating)0.185" (4.699mm)