HW-25-09-F-S-485-SM
Samtec Inc. HW-25-09-F-S-485-SM
Part Number
HW-25-09-F-S-485-SM
Description
CONN HDR 25POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-25-09-F-S-485-SM.pdf
Delivery Services
HW-25-09-F-S-485-SM
Comments
    HW-25-09-F-S-485-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions25
    Length - Overall Pin0.665" (16.891mm)
    Length - Stack Height0.485" (12.319mm)
    Length - Post (Mating)0.180" (4.572mm)