HW-25-09-FM-S-500-110
Samtec Inc. HW-25-09-FM-S-500-110
Part Number
HW-25-09-FM-S-500-110
Description
CONN HDR 25POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
HW-25-09-FM-S-500-110.pdf
Delivery Services
HW-25-09-FM-S-500-110
Comments
    HW-25-09-FM-S-500-110 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.800mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions25
    Length - Overall Pin0.730" (18.542mm)
    Length - Stack Height0.500" (12.700mm)
    Length - Post (Mating)0.120" (3.048mm)