HW-25-09-L-D-300-110
Samtec Inc. HW-25-09-L-D-300-110
Part Number
HW-25-09-L-D-300-110
Description
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
HW-25-09-L-D-300-110.pdf
Delivery Services
HW-25-09-L-D-300-110
Comments
    HW-25-09-L-D-300-110 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.800mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin0.730" (18.542mm)
    Length - Stack Height0.300" (7.620mm)
    Length - Post (Mating)0.320" (8.128mm)