HW-25-09-L-S-350-SM
Samtec Inc. HW-25-09-L-S-350-SM
Part Number
HW-25-09-L-S-350-SM
Description
CONN HDR 25POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-25-09-L-S-350-SM.pdf
Delivery Services
HW-25-09-L-S-350-SM
Comments
    HW-25-09-L-S-350-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows1
    Number of Positions25
    Length - Overall Pin0.665" (16.891mm)
    Length - Stack Height0.350" (8.890mm)
    Length - Post (Mating)0.315" (8.000mm)