HW-25-10-G-S-490-SM-A
Samtec Inc. HW-25-10-G-S-490-SM-A
Part Number
HW-25-10-G-S-490-SM-A
Description
CONN HDR 25POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-25-10-G-S-490-SM-A.pdf
Delivery Services
HW-25-10-G-S-490-SM-A
Comments
    HW-25-10-G-S-490-SM-A Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows1
    Number of Positions25
    Length - Overall Pin0.765" (19.431mm)
    Length - Stack Height0.490" (12.446mm)
    Length - Post (Mating)0.275" (6.985mm)