HW-25-11-F-S-665-SM
Samtec Inc. HW-25-11-F-S-665-SM
Part Number
HW-25-11-F-S-665-SM
Description
CONN HDR 25POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-25-11-F-S-665-SM.pdf
Delivery Services
HW-25-11-F-S-665-SM
Comments
    HW-25-11-F-S-665-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions25
    Length - Overall Pin0.865" (21.971mm)
    Length - Stack Height0.665" (16.891mm)
    Length - Post (Mating)0.200" (5.080mm)