HW-25-11-T-D-385-SM-A.pdf
| Series | Flex Stack, HW |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Part Status | Active |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Termination | Solder |
| Length - Tail | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 50 |
| Length - Overall Pin | 0.865" (21.971mm) |
| Length - Stack Height | 0.385" (9.779mm) |
| Length - Post (Mating) | 0.480" (12.192mm) |