HW-25-12-G-D-669-110
Samtec Inc. HW-25-12-G-D-669-110
Part Number
HW-25-12-G-D-669-110
Description
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
HW-25-12-G-D-669-110.pdf
Delivery Services
HW-25-12-G-D-669-110
Comments
    HW-25-12-G-D-669-110 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.110" (2.800mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows2
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin1.030" (26.162mm)
    Length - Stack Height0.669" (16.993mm)
    Length - Post (Mating)0.251" (6.375mm)