HW-25-12-H-S-875-SM
Samtec Inc. HW-25-12-H-S-875-SM
Part Number
HW-25-12-H-S-875-SM
Description
CONN HDR 25POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-25-12-H-S-875-SM.pdf
Delivery Services
HW-25-12-H-S-875-SM
Comments
    HW-25-12-H-S-875-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows1
    Number of Positions25
    Length - Overall Pin0.965" (24.511mm)
    Length - Stack Height0.875" (22.225mm)
    Length - Post (Mating)0.090" (2.286mm)