HW-25-14-G-D-1000-123
Samtec Inc. HW-25-14-G-D-1000-123
Part Number
HW-25-14-G-D-1000-123
Description
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H
Data sheet
HW-25-14-G-D-1000-123.pdf
Delivery Services
HW-25-14-G-D-1000-123
Comments
    HW-25-14-G-D-1000-123 Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.123" (3.124mm)
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin1.430" (36.322mm)
    Length - Stack Height1.000" (25.400mm)
    Length - Post (Mating)0.307" (7.798mm)