HW-25-15-F-S-355-SM
Samtec Inc. HW-25-15-F-S-355-SM
Part Number
HW-25-15-F-S-355-SM
Description
CONN HDR 25POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-25-15-F-S-355-SM.pdf
Delivery Services
HW-25-15-F-S-355-SM
Comments
    HW-25-15-F-S-355-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions25
    Length - Overall Pin0.565" (14.351mm)
    Length - Stack Height0.355" (9.017mm)
    Length - Post (Mating)0.210" (5.334mm)