HW-25-15-TM-D-325-SM.pdf
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Part Status | Active |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Positions | 50 |
| Length - Overall Pin | 0.565" (14.351mm) |
| Length - Stack Height | 0.325" (8.255mm) |
| Length - Post (Mating) | 0.240" (6.096mm) |