HW-25-17-SM-S-290-SM
Samtec Inc. HW-25-17-SM-S-290-SM
Part Number
HW-25-17-SM-S-290-SM
Description
CONN HDR 25POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-25-17-SM-S-290-SM.pdf
Delivery Services
HW-25-17-SM-S-290-SM
Comments
    HW-25-17-SM-S-290-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions25
    Length - Overall Pin0.415" (10.541mm)
    Length - Stack Height0.290" (7.366mm)
    Length - Post (Mating)0.125" (3.175mm)