HW-25-20-S-S-375-SM
Samtec Inc. HW-25-20-S-S-375-SM
Part Number
HW-25-20-S-S-375-SM
Description
CONN HDR 25POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-25-20-S-S-375-SM.pdf
Delivery Services
HW-25-20-S-S-375-SM
Comments
    HW-25-20-S-S-375-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows1
    Number of Positions25
    Length - Overall Pin1.065" (27.051mm)
    Length - Stack Height0.375" (9.525mm)
    Length - Post (Mating)0.690" (17.526mm)