HW-26-08-F-S-260-SM
Samtec Inc. HW-26-08-F-S-260-SM
Part Number
HW-26-08-F-S-260-SM
Description
CONN HDR 26POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-26-08-F-S-260-SM.pdf
Delivery Services
HW-26-08-F-S-260-SM
Comments
    HW-26-08-F-S-260-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows1
    Number of Positions26
    Length - Overall Pin0.465" (11.811mm)
    Length - Stack Height0.260" (6.604mm)
    Length - Post (Mating)0.205" (5.207mm)