HW-26-08-T-S-400-SM
Samtec Inc. HW-26-08-T-S-400-SM
Part Number
HW-26-08-T-S-400-SM
Description
CONN HDR 26POS 0.1 STACK SMD TIN
Data sheet
HW-26-08-T-S-400-SM.pdf
Delivery Services
HW-26-08-T-S-400-SM
Comments
    HW-26-08-T-S-400-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions26
    Length - Overall Pin0.465" (11.811mm)
    Length - Stack Height0.400" (10.160mm)
    Length - Post (Mating)0.065" (1.651mm)