HW-26-08-T-S-410-SM
Samtec Inc. HW-26-08-T-S-410-SM
Part Number
HW-26-08-T-S-410-SM
Description
CONN HDR 26POS 0.1 STACK SMD TIN
Data sheet
HW-26-08-T-S-410-SM.pdf
Delivery Services
HW-26-08-T-S-410-SM
Comments
    HW-26-08-T-S-410-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions26
    Length - Overall Pin0.465" (11.811mm)
    Length - Stack Height0.410" (10.414mm)
    Length - Post (Mating)0.055" (1.397mm)