HW-26-09-F-S-505-SM
Samtec Inc. HW-26-09-F-S-505-SM
Part Number
HW-26-09-F-S-505-SM
Description
CONN HDR 26POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-26-09-F-S-505-SM.pdf
Delivery Services
HW-26-09-F-S-505-SM
Comments
    HW-26-09-F-S-505-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions26
    Length - Overall Pin0.665" (16.891mm)
    Length - Stack Height0.505" (12.827mm)
    Length - Post (Mating)0.160" (4.064mm)