HW-26-09-L-S-475-SM
Samtec Inc. HW-26-09-L-S-475-SM
Part Number
HW-26-09-L-S-475-SM
Description
CONN HDR 26POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-26-09-L-S-475-SM.pdf
Delivery Services
HW-26-09-L-S-475-SM
Comments
    HW-26-09-L-S-475-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions26
    Length - Overall Pin0.665" (16.891mm)
    Length - Stack Height0.475" (12.065mm)
    Length - Post (Mating)0.190" (4.826mm)