HW-26-10-F-D-325-SM
Samtec Inc. HW-26-10-F-D-325-SM
Part Number
HW-26-10-F-D-325-SM
Description
CONN HDR 52POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-26-10-F-D-325-SM.pdf
Delivery Services
HW-26-10-F-D-325-SM
Comments
    HW-26-10-F-D-325-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail-
    Mounting TypeSurface Mount
    Number of Rows2
    Number of Positions52
    Length - Overall Pin0.765" (19.431mm)
    Length - Stack Height0.325" (8.255mm)
    Length - Post (Mating)0.440" (11.176mm)