HW-26-10-F-D-635-SM
Samtec Inc. HW-26-10-F-D-635-SM
Part Number
HW-26-10-F-D-635-SM
Description
CONN HDR 52POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-26-10-F-D-635-SM.pdf
Delivery Services
HW-26-10-F-D-635-SM
Comments
    HW-26-10-F-D-635-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.100" (2.54mm)
    Number of Positions52
    Length - Overall Pin0.765" (19.431mm)
    Length - Stack Height0.635" (16.129mm)
    Length - Post (Mating)0.130" (3.302mm)