HW-26-11-F-S-350-SM
Samtec Inc. HW-26-11-F-S-350-SM
Part Number
HW-26-11-F-S-350-SM
Description
CONN HDR 26POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-26-11-F-S-350-SM.pdf
Delivery Services
HW-26-11-F-S-350-SM
Comments
    HW-26-11-F-S-350-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions26
    Length - Overall Pin0.865" (21.971mm)
    Length - Stack Height0.350" (8.890mm)
    Length - Post (Mating)0.515" (13.081mm)