HW-26-11-F-S-650-SM
Samtec Inc. HW-26-11-F-S-650-SM
Part Number
HW-26-11-F-S-650-SM
Description
CONN HDR 26POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-26-11-F-S-650-SM.pdf
Delivery Services
HW-26-11-F-S-650-SM
Comments
    HW-26-11-F-S-650-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions26
    Length - Overall Pin0.865" (21.971mm)
    Length - Stack Height0.650" (16.510mm)
    Length - Post (Mating)0.215" (5.461mm)