HW-26-11-G-D-820-SM.pdf
| Color | Black |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Part Status | Active |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Positions | 52 |
| Length - Overall Pin | 0.865" (21.971mm) |
| Length - Stack Height | 0.820" (20.828mm) |
| Length - Post (Mating) | 0.045" (1.143mm) |