HW-26-11-G-S-555-SM
Samtec Inc. HW-26-11-G-S-555-SM
Part Number
HW-26-11-G-S-555-SM
Description
CONN HDR 26POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-26-11-G-S-555-SM.pdf
Delivery Services
HW-26-11-G-S-555-SM
Comments
    HW-26-11-G-S-555-SM Specifications
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions26
    Length - Overall Pin0.865" (21.971mm)
    Length - Stack Height0.555" (14.097mm)
    Length - Post (Mating)0.310" (7.874mm)